O nás„more than skin“

Jednou z inspirací pro vznik naší převážně online dermatologické poradny Almiaderm v roce 2018 byla velká poptávka po kožních vyšetřeních. Kožních lékařů je v Čechách i na Slovensku poměrně dostatek, přesto se vy, naši pacienti, často potýkáte s nedostatkem volných termínů na kožní konzultaci či zákrok. Zároveň vnímáme důležitost celostního psychosomatického přístupu ke zdravotním (nejenom) kožním potížím. Z tohoto důvodu nás hned od začátku provázela myšlenka spolupráce s psychology. Stres a psychická nepohoda velmi často kožní nemoci spouští nebo výrazně zhoršuje.

Měli jsme proto pocit, že by někteří z vás ocenili možnost konzultovat s kožním specialistou nebo psychologem na dálku.
Příprava online psychodermatologické poradny trvala přibližně čtyři roky a na začátku projektu jsme samozřejmě netušili jaký význam bude mít v době pandemie Covid-19.

Online konzultace určitě nemůžou zcela nahradit osobní vyšetření v ordinaci. V čem však vidím největší přínos online lékařských konzultací, je možnost spojit se se svým specialistou téměř hned po vzniku kožních obtíží a zjistit tak, zda se jedná o problém, který snese odklad či nikoli. Např. vážné infekční onemocnění kůže, těžkou alergickou reakci nebo kožní nádor musíme léčit co nejdřív, aby byla terapie úspěšná a předešli jsme komplikacím. V takovém případě Vám nabídneme přednostní termín v naší ordinaci nebo u některého z našich kolegů. Z mého pohledu je velmi důležité pacienta v co nejkratším čase informovat ohledně jeho potíží, vysvětlit mu co ho čeká a v neposlední řadě ho i uklidnit.

Naopak problém spíše chronického charakteru (např. dlouhodobý ekzém) nebo kosmetického rázu můžeme řešit později, protože nás přímo neohrožuje závažnými komplikacemi nebo na životě. Neznamená to však, že nás trápí méně nebo, že je jednodušší zbavit se ho. Mnoho let trvající ekzém či akné může být velmi obtěžující a často až stigmatizující. V tomto případě je velmi důležité pečlivé vyšetření, nastavení vhodné terapie a často i psychologická podpora pacienta i jeho okolí. Tento komplexní přístup je samozřejmě časově náročný a nepostačuje krátké jednorázové vyšetření v ordinaci. Své uplatnění zde opět nachází možnost opakovaných vzdálených konzultací, kde se k problému můžeme vracet, podívat se na něj z vícero hledisek a tomu přizpůsobit léčbu i režimová opatření.

Navíc se často stává, že než se dostanete na vyšetření k dermatologovi, Váš kožní projev se může změnit, zhoršit nebo přechodně vymizet, co následně zhoršuje možnost správného stanovení diagnózy.

V Almiadermu bychom Vám rádi nabídli široké spektrum služeb. Zaměřujeme se zejména na online kožní a psychologické konzultace, ale provádíme i klasická kožní vyšetření v ordinaci, dermatochirurgické zákroky a estetická ošetření. Vzhledem k tomu, že věříme v nutnost komplexního přístupu k (často ne jenom) kožnímu problému, Vám v případě potřeby můžeme zprostředkovat i další specializovaná vyšetření, psychologické poradenství nebo fyzioterapii.

Spektrum kožních potíží je velmi široké a u nás se Vám pokusíme nabídnout vhodné řešení „na míru“. Naším cílem je celostní pohled na Váš problém a individuální návrh léčby. Velký důraz klademe na empatický a lidský přístup k našim pacientům a vysokou odbornost našich konzultací i ošetření.
Doufám, že Vás nabídka naší poradny i ordinace Almiaderm zaujala a budeme se s celým týmem snažit Vaši důvěru nezklamat.
Těšíme se na Vaši návštěvu, či už osobně nebo virtuálně.
S úctou,
Lucia Mansfeldová (zakladatelka Almiaderm institutu)

MUDr. Lucia Mansfeldová

Scroll to Top