Dermatologie

Dermatologie

Nabízíme komplexní diagnostiku a léčbu onemocnění kůže, vlasů a nehtů. Při diagnostice využíváme nejmodernější laboratorní, mikrobiologické a přístrojové vyšetřovací metody v příjemném zázemí moderní Polikliniky Hůrka

Nejčastější kožní nemoci, které Vás můžou trápit, a se kterými Vám rádi pomůžeme:

Dlouho trvající onemocnění kůže

Např. atopický ekzém, lupénka, růžovka, akné, seborhoická dermatitida.

Akutní onemocnění

Např. kopřivka, kožní vyrážky po lécích nebo potravinách, kontaktní ekzémy, reakce na oslunění, reakce po poštípaní hmyzem.

Infekční nemoci kůže způsobené viry, bakteriemi a plísněmi

Bradavice, pásový opar, růže (eryzipel), plísně kůže a nehtů, borelióza, impetigo, moluska a pod. onemocnění vlasů a nehtů – ložiskové i celkové vypadávání vlasů, změny na nehtech, zarůstající nehty.

ordinace poliklinika Hůrka

  • Každý pacient u nás při vstupném vyšetření podstoupí podrobné klinické a dermatoskopické vyšetření kožních znamének
  • Dle typu kůže a množství znamének Vám doporučíme jak často jsou potřebné kontroly znamének a poradíme pro Vás vhodný typ sluneční ochrany (fotoprotekci).
  • Velký důraz klademe na prevenci vzniku kožních nádorů
  • Na diagnostiku používáme speciální dermatoskop DermLite DL3N – 3Gen s nejmodernější technologií osvětlení, která zajišťuje jasný a hluboký pohled na pigmentové léze pro snadnější časnou detekci dysplastických névů, melanomů i nemelanomových nádorů kůže. Velkou výhodou je, že v prostorách naší polikliniky můžeme rizikové projevy i odstranit a ve velmi krátkém čase je nechat histologicky vyšetřit.

Dermatoskop
DermLite DL3N – 3Gen

Jak zjistím, že mám podezřelé znaménko?

Měli bychom zpozornět, když si všimneme na znaménku změnu tvaru, zbarvení, ohraničení nebo rychlého růstu, také znaménka větší než 5 mm by měly být kontrolovány. Varovným signálem je krvácení, svědění nebo bolestivost kožního projevu, ale bohužel bývá často příznakem již pokročilého kožního nádoru. Vzhledem k tomu, že jednotlivé zhoubné kožní nádory se mohou projevovat velmi rozdílně, je důležité pravidelně absolvovat preventivní vyšetření znamének u specialisty – dermatologa.

Ze zákona má každý ve věku nad 18 let nárok v rámci celkového preventivního vyšetření i na onkologicko preventivní vyšetření znamének jednou za 2 roky, i když vhodnější je nechat si znaménka zkontrolovat každý rok a to i dětem, u rizikových osob i dvakrát ročně. Rizikové osoby jsou už zmínění lidé se světlým typem kůže, ti kteří mají v přímé rodině někoho se zhoubným kožním nádorem, často se opalují nebo pobývali delší dobu v tropických oblastech a také všichni s již zjištěným a vyléčeným kožním nádorem v minulosti ( např. u melanomu je až 10 krát vyšší riziko vzniku dalšího melanomu).

Scroll to Top